Wakacyjne wspomnienia w świetlicy szkolnej

Wakacyjne wspomnienia. Bezpieczny powrót do szkoły.

W pierwszy tygodniu zajęć uczniowie wraz nauczycielami opracowali zbiór zasad obowiązujących w świetlicy. Grupowy kontrakt z uczniami przebywającymi w świetlicy jest formą regulowania wzajemnych relacji. Jasne i przejrzyste zasady zostały potwierdzone przez uczniów własnoręcznym podpisem na wyciętej z papieru kolorowego ręce. Kolejnym  tematem zrealizowanym w świetlicy była edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas zajęć zostały przedstawione oraz przypomniane zasady odpowiedniego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię oraz uświadomienie zagrożeń w ruchu drogowym.

Wakacje minęły jak sen kolorowy a trwały jak zwykle zbyt krótko. Z najdalszych zakątków do szkoły wracamy, by zająć się pilnie nauką. Wspomnienia wakacyjne uczniowie przedstawili w formie pracy plastycznej „wakacje w okularach odbite”. Zapraszamy do galerii prac.

 

Share this article
Font Resize