Walentynki oraz Światowy Dzień Kot w świetlicy

W świetlicy szkolnej tydzień upłynął  w atmosferze radości i miłości.  Hasłem przewodnim były Walentynki. Uczniowie zapoznali się z faktami z życia  św. Walentego, dowiedzieli się skąd wzięło się to święto. Symbolem święta jest serce, dlatego też uczniowie przebywający tego dnia w świetlicy wykonali prace plastyczne – walentynkowe serca. Rozwiązywaliśmy także zagadki i rebusy walentynkowe, działała również walentynkowa poczta. Uczennice z klasy czwartej przekazały korespondencję adresatom. Święto Zakochanych stało się okazją do kształtowania umiejętności wyrażania swoich uczuć.

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Warto tego dnia przypomnieć sobie o pomocy bezpańskim zwierzętom. Wiele kotów błąka się samotnie, każdego dnia walcząc o pożywienie. Z tej okazji uczniowie opowiadali o swoich zwierzętach, w sali pojawiły się koty wykonane z rolek papieru. Dzień Kota podkreśla, jak ważni są pupile dla ich właścicieli. To także okres pomocy kotom bezdomnym i pokrzywdzonym przez los.

 

 

Share this article
Font Resize