Warsztaty przyrodnicze „Szkiełko i oko”

Pierwszoklasiści naszej szkoły rozwijają swoje zainteresowania w wielu dziedzinach. Uczestniczą w cyklu zajęć przyrodniczo – naukowych, dzięki którym poznają tajemnice otaczającego świata. Do tej pory odbyły się zajęcia o następującej tematyce:

Rośliny pustyni

Rośliny pustyń to najdziwniejsze rośliny świata. Naprawdę!

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się  między innymi o tym, po co biegają biegacze pustynni, ile wody mieści się w baobabach i jak kaktus jest w stanie przetrwać na pustyni.

 

Zwierzęta Arktyki  
Kto mieszka na dalekiej północy? Czym żywi się renifer, a czym lis polarny? Na zajęciach uczniowie poznali kilka gatunków zwierząt, żyjących na dalekiej północ. Prosty eksperyment przeprowadzony samodzielnie przez uczestników pokazał, czy cieplej jest chudej czy zimnej foce.

 

Toksyczna żywność 
Zajęcia zwracały uwagę na dobre zwyczaje związane z odżywianiem. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty warto jeść, a których lepiej unikać. Samodzielnie sprawdzały zawartość cukru w wybranych produktach spożywczych i odmierzały odpowiednie ilości, aby przekonać się, ile cukru  w rzeczywistości spożywamy każdego dnia.

Rekordy w świecie zwierząt

Kto wypija 600 l mleka dziennie? Jaki rekord pobił struś afrykański?

Na zajęciach rozmawialiśmy między innymi o tym, czym jest rekord, kto jest największy na świecie i kim jest kapibara.

 

Marzena Zgorzelska

Share this article
Font Resize