Warsztaty pt. „Świat komiksu” w Artetece

Uczennice i uczniowie klasy 4a 20 maja wzięli udział w warsztatach pt. „Świat komiksu” w Artetece w ramach działalności Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Warsztaty było prowadzone niezmiernie ciekawie przez Panią Izę Waluś. Zanim uczniowie wykonali własnoręcznie projekt komisu przypomnieli sobie historię komiksu jako gatunku łączącego grafikę i tekst. Mogli wziąć do ręki komiksy wydane w latach 70. XX wieku. Wzbudziły w nich one zdziwienie (kolorystyka, papier). Niemałe zaskoczenie wywołały również książki, które miały różną formę: w butelce, przestrzenną, pudełka z połączonych kartek.

Uczniowie mogli zobaczyć jak wiele możliwości rozwoju i spędzania czasu oferuje Arteteka, a na koniec zostali zaproszeni na Festiwal Komiksu, który odbędzie się w czerwcu br.

Share this article
Font Resize