Wizyta w Teatrze Szczęście

Teatr to jest widownia i scena. Niby nic magicznego w tym nie ma,
aż do chwili, gdy nagle na scenie dziwne zacznie się przedstawienie…

 

19 lutego uczniowie pierwszej klasy byli w Teatrze Szczęście na cudownym przedstawieniu pt.: „Co smoki mogą, a czego nie”. 

Gdy tylko dotarliśmy na miejsce okazało się, że niczym za sprawą magicznej różdżki, staliśmy się prawdziwymi widzami. Zgasły światła i kurtyna poszła w górę. Przenosząc się w świat „smoczej opowieści” spotkaliśmy Smoczka Obiboczka, jego opiekuna i Pana bibliotekarza – Anatola.  Podróżując nimi dowiedzieliśmy się, że na co dzień bardzo ważne są: kultura osobista, dobre wychowanie a przede wszystkim czytanie i poznawanie historii w książkach zapisanych. 

Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których poznaliśmy kulisy teatru. Mieliśmy również okazję sami wystąpić na scenie i zagrać różne role. Wówczas to my tworzyliśmy spektakl. a naszymi widzami byli koledzy i koleżanki oraz towarzyszące nam Panie.

 

Wyjście do takiego teatru dało nam niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy. Emocje, które nam towarzyszyły, na długo zapadną w naszej pamięci. 

Agnieszka Szefer-Walas

Share this article
Font Resize