Wyniki IX Międzyszkolnego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego

W dniu 09 grudnia 2020 roku odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego, dla dzieci przedszkolnych oraz szkół podstawowych. Motto tegorocznej edycji brzmi:

Jeśli jest noc-musi być dzień, jeśli łza-uśmiech”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Rady Dzielnicy VIII Dębniki oraz Wydawnictwa Biały Kruk.

W tym roku charakter konkursu recytatorskiego był wyjątkowy. Ze względu na pandemię COVID-19, młodzi artyści nie mogli osobiście zaprezentować swoich talentów. Nadesłane nagrania oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Urszula Twardzikprzedstawiciel Rady Dzielnicy VIII Dębniki, Pani Zofia Wilczyńskadyrektor Szkoły Podstawowej nr 110, Sylwia Kołdan-Bodzekkierownik świetlicy, Pani Marta Stopyranauczyciel świetlicy, Pani Karolina Ulmannauczyciel świetlicy.

W konkursie wzięło udział łącznie 33 uczestników z następujących placówek: Samorządowe Przedszkole nr 67, Szkoły Podstawowej nr 25, Szkoły Podstawowej nr 54, Szkoły Podstawowej nr 62, Szkoły Podstawowej nr 66, Szkoły Podstawowej nr 110 . Zgodnie z regulaminem konkursu recytatorzy startowali w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III oraz klasy IV-VI. Każdy uczestnik prezentował jeden dowolny wiersz. Jury podczas recytacji uwzględniało następujące umiejętności: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu poetyckiego, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii przedszkola:

I. Katarzyna Żelazowska Samorządowe Przedszkole nr 67,

II. Kornelia Wieczorek Samorządowe Przedszkole nr 67 ex aequo Hanna Stusowska-Gajda Samorządowe Przedszkole nr 67,

III. Eryk Brych Samorządowe Przedszkole nr 67,

Wyróżnienie: Nel Jelonkiewicz Samorządowe Przedszkole nr 67.

 

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-III:

I. Filip Małek Szkoła Podstawowa nr 62,

II. Mateusz Garbień Szkoła Podstawowa nr 110 ex aequo Zuzanna Białas Szkoła Podstawowa nr 62,

III. Adam Strumiński Szkoła Podstawowa nr 110,

Wyróżnienie: Małgorzata Nowicka Szkoła Podstawowa nr 25.

 

W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI:

I. Maria Majsak Szkoła Podstawowa nr 54 ex aequo Carina Kamińska Szkoła Podstawowa nr 62,

II. Wiktoria Pyc Szkoła Podstawowa nr 66,

III. Julia Stróżykowska Szkoła Podstawowa nr 25,

Wyróżnienie: Antonia Micek Szkoła Podstawowa nr 54 ex aequo Amelia Szczypczyk Szkoła Podstawowa nr 66 ex aequo Anna Leszczyńska Szkoła Podstawowa nr 66 ex aequo Miłosz Grzesiak Szkoła Podstawowa nr 62..

Laureaci konkursu otrzymają upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Recytatorom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Składamy również podziękowania opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie podopiecznych oraz wszelką pomoc i współpracę z organizatorami.

Share this article
Font Resize