XI Międzyszkolny Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego

W piątek 9 grudnia w naszej szkole odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego. Cieszymy się, że już po raz jedenasty mieliśmy przyjemność gościć młodych recytatorów z krakowskich szkół i przedszkoli, którzy przybyli do 110-tki na spotkanie z twórczością patrona naszej szkoły. Konkurs przebiegał dwuetapowo – najpierw zaprezentowały się Przedszkolaki oraz Uczniowie klas I-III. Następnie do świata poezji zabrali nas Uczniowie klas IV-VI. Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom, ich Opiekunom oraz Jury za udział w tym poetyckim przedsięwzięciu oraz za to, że dzięki Wam słowa ks. Jana od biedronek są wciąż żywe. Jednocześnie gratulujemy Laureatom konkursu.
Tegorocznej edycji przyświecały słowa księdza-poety: “Poezja kształtuje i budzi”. Istotnie – w dzisiejszym świecie, w dobie telefonów i komputerów – to niezwykle ważne, by zapraszać najmłodszych do świata poezji, by budzić w nich uśpione uczucia, skłaniać ich do refleksji, czy kształtować indywidualny sposób myślenia. Przeżycia estetyczne, towarzyszące poznawaniu utworów poetyckich, czynią dzieci wrażliwymi na piękno języka, na złożoność formy, wyrabiają smak literacki – a to zasadnicze cele naszego konkursu. Na kolejną poetycką lekcję życia zapraszamy za rok! Do zobaczenia! 😊
 
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia:
 
Share this article
Font Resize