Zakładki i ozdobne inicjały

W ramach tygodnia opartego na promowaniu czytelnictwa, dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe, dowiadywały się, dlaczego czytanie jest tak ważne. Dzieliły się z koleżankami i kolegami tytułami ulubionych książek, czasopism, czy wreszcie same mogły uczestniczyć w codziennym „czytaniu na dywanie”. Dzieciaki poznały losy popularnego wśród nich – Cukierka, bohatera książek napisanych przez Waldemara Cichonia.

Uczniowie wykonali kolorowe i błyszczące zakładki do książek, które będą mogły wykorzystać podczas czytania ulubionych lektur czy książek.

Dodatkowo zapoznały się z określeniem -„INICJAŁ” i same wykonały takowe inicjały. Technika prac była różna: znalazły się prace, w których wyklejano inicjały bibułą, ale także wyklejano plasteliną i całość zdobioną migocącym się brokatem. 

 

Share this article
Font Resize