Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Coś się kończy, coś się zaczyna. Takim hasłem żegnaliśmy miniony rok szkolny. Na uroczystość jego zakończenia przybyli zaproszeni goście  i rodzice  oraz cała społeczność naszej szkoły .Podczas uroczystości pożegnaliśmy uczniów klas trzecich dla których zakończył się trzyletni czas nauki w naszej szkole.  Przystąpili do egzaminu gimnazjalnego,  starali się uzyskać jak najlepsze wyniki na świadectwie  – zostali absolwentami Gimnazjum nr 22 w Krakowie. Za kilka dni zostaną uczniami nowych szkół ponadgimnazjalnych. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani dyrektor Zofia  Wilczyńska.  Wygłosiła bardzo wzruszające przemówienie podczas którego podsumowała pracę szkoły, wysiłek nauczycieli i uczniów – dziękując jednocześnie za wytrwałość, sumienność i oddanie szkole , która wchodzi w nowy etap swojej historii.

Pani dyrektor podziękowała rodzicom za wsparcie i pomoc w przedsięwzięciach szkolnych. Podziękowała  też pracownikom administracyjno – obsługowym za całoroczną pracę.W dalszej część uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły młodszemu rocznikowi.

Nowo  poczet sztandarowy został wybrany przez Radę Pedagogiczna  i przejął opiekę nad sztandarem z  ogromną dumą.

W dalszej części uroczystości uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami uczniów za najlepsze wyniki w nauce, frekwencję  i pracę na rzecz środowiska szkolnego . Uczniowie którzy,  uzyskali najwyższe wyniki w nauce, oraz wysoką ocenę zachowania  zostali wpisani do Złotej Księgi Pamiątkowej.  W części artystycznej piękne wiersze i muzyka przeniosła nas w wakacyjny nastrój.   Trzecioklasiści ze łzami w oczach żegnali się ze szkoła,. Uściskom nie było końca.  Uświadomili sobie, że naprawdę zakończył się  kolejny etap w ich życiu.

Wszystkim życzymy zasłużonego wypoczynku i wspaniałych ale przede wszystkim udanych wakacji.

Share this article
Font Resize