Zapraszamy do konkursu plastycznego

Szanowni Państwo, Kochane Dzieci!

10 marca 2022 r. policjanci z Wydziału Prewencji V Komisariatu Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia w klasie 3 i 4 z tematu ”Cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci”. Celem spotkania z uczniami było przedstawienie zasad bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni, prawnej odpowiedzialności oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą napotkać w kontaktach online. W trakcie zajęć poruszane były również zagadnienia dotyczące gier komputerowych i związanymi z nimi zagrożeniami.

Internet to przestrzeń, w której młodzi ludzie spędzają większość czasu. Relacje społeczne toczą się równolegle w świecie realnym i wirtualnym. Specyfika sieci powoduje, że dziecko może doświadczać cyberprzemocy stale i z uwagi na wszechobecny dostęp do Internetu – bez względu na miejsce w jakim się znajduje. Zjawisko cyberprzemocy związane jest z forma nękania, straszenia , wyzywania czy też poniżania kogoś przy użyciu nowych technologii.

W związku z prelekcją policjantów z Wydziału Prewencji na temat „Cyberprzemocy
i bezpieczeństwa w sieci” Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej przygotował konkurs plastyczny dla uczniów klas 3 i 4, o tematyce przeprowadzonego spotkania z policjantami. Konkurs plastyczny trwa do 24 marca 2022 r.

Zapraszam uczniów klas 3 i 4 do udziału w konkursie plastycznym. 

Danuta Romanowska – pedagog.

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO CYBERPRZEMOC I BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Share this article
Font Resize