„Zdrowo jem, więcej wiem”

Od 10 lat  Fundacja Banku Ochrony Środowiska troszczy się o zdrowie młodego pokolenia. Od lat zwiększa się odsetek dzieci z nieprawidłową masą ciała. Potwierdzają to liczne badania i publikacje, między innymi raport Najwyższej Izby Kontroli z września 2017 roku. Według niego, aż 22% dzieci w Polsce cierpi na nadwagę, otyłość lub niedowagę. W odpowiedzi na tak niepokojące dane, fundacja postawiła na rozwiązania długofalowe i stworzyła ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”, w którym wzięliśmy udział.  Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w etapie jesienno-zimowym składającym się z 5 części:

  • Najlepszy rysunek „Jem owoce i warzywa!”
  • Cukier? Nie, dziękuję!
  • Reklama zdrowych słodyczy.
  • DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ-kolorowy talerz. 

Sukcesywnie zdobywali nową wiedzę i wykonywali prace plastyczne, które stają się teraz żywą reklamą zdrowych nawyków żywieniowych. 

 

Share this article
Font Resize