Zimowisko

Zimowisko –wspomnienie:

„Do Piwnicznej przyjechali w domu wczasów zamieszkali na sądeckiej ziemi tej…”

To słowa piosenki, która towarzyszyła nam podczas tygodniowego pobytu na szkolnym zimowisku w Piwnicznej – Zdroju.

Gościliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych, który od ponad pół wieku przyjmuje dzieci na wypoczynek.

Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Podczas codziennych spacerów i podróży podziwialiśmy piękno Piwnicznej i doliny Popradu, którą przemierzaliśmy jadąc na stok narciarski w Tyliczu, na którym dokonaliśmy umiejętności narciarskie i korzystaliśmy z uroków zabaw na śniegu.

Każdego wieczoru czekało na nas wiele atrakcji. Zabawy „Sport na wesoło”, konkurs „ Mam talent”, Turniej „1 z 10”, pokaz mody i fryzur, ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskoteka.

Śmiech, emocje i wspaniała zabawa nie opuszczały nas przez cały czas pobytu na zimowisku.

Dużo wrażeń przywieźliśmy też z wycieczki autokarowej do Krynicy i Nowego Sącza.

W urokliwej Krynicy wyjechaliśmy kolejką linową na Parkową Górę, z której podziwialiśmy wspaniałe zimowe krajobrazy. Dzień był piękny a świat wokół nas bajkowy.

Odwiedziliśmy Muzeum Zabawek i pijalnię wód mineralnych, gdzie poznawaliśmy smaki różnych leczniczych wód.

W Nowym Sączu odwiedziliśmy miasteczko Galicyjskie.

Podczas jego zwiedzania na jakiś czas przenieśliśmy się do dawnego świata. Zobaczyliśmy jak kiedyś wyglądała apteka, poczta, fotograf, krawiec, fryzjer, gabinet dentystyczny i remiza strażacka.

Wycieczki były bardzo udane pouczające i pełne atrakcji.

Ale czas płynął nieubłaganie. Nie wiedząc kiedy, nadszedł ostatni dzień zimowiska Świetnie się bawiliśmy, poznaliśmy historię Piwnicznej i ziemi sądeckiej, wyjeździliśmy się na nartach.

Szkoda było opuszczać Dom Wczasów Dziecięcych, w którym przeżyliśmy bardzo miło czas.

Wróciliśmy do Krakowa, mając nadzieję, że za rok wrócimy w to piękne miejsce.