29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji klasa Ia zaprosiła na lekcję Panią Bibliotekarkę, która opowiedziała uczniom o historii i celach tego święta a następnie przeczytała dzieciom fragment książki ,,Kubuś Puchatek”.

We wtorek 27 września klasa II b wybrała się na lekcję plenerową na Wawelu „Smocze historie w królewskich ogrodach”. Podczas lekcji dzieci zwiedzały wawelskie ogrody, wysłuchały legend o Smoku Wawelskim i o Panu Twardowskim oraz odszukiwały zwierzęta zaklęte w rzeźbach. Lekcję zakończyliśmy zwiedzaniem smoczej jamy. Dobra pogoda pozwoliła nam również na pierwszy jesienny spacer. Oby więcej takich słonecznych dni tej jesieni.

W minionym tygodniu podczas zajęć w świetlicy uczniowie rozmawiali o porach roku oraz opowiadali jaka jest ich ulubiona i dlaczego. Dzieci wraz z nauczycielami udali się do ogrodu szkolnego w poszukiwaniu oznak jesieni. Wspólnie zebrane liście posłużyły do stworzenia pięknych prac plastycznych w zabawowej atmosferze. W piątek uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego.